Švýcarsko pro školy

PROGRAM:

1. den - odjezd ve večerních hodinách z ČR.

2. den - v ranních hodinách příjezd do Švýcarska, dopoledne návštěva švýcarské školy v Lausanne, poté zastávka u na břehu Ženevského jezera u Olympijského muzea, procházka parkem, kde je umístěna socha Emila Zátopka. Odpoledne krátká návštěva Ženevy, procházka historickým centrem - zeď reformatorů, radnice, katedrála, dům rodiny Tavelů, květinové hodiny. Navečer příjezd do Chamonix, ubytování v hotelu, večeře.

3. den - snídaně, dopoledne výjezd soustavou lanovek na vrchol Aiguille du Midi 3 842 m n. m., nádherné výhledy do okolí, při výborném počasí je vidět i masiv Mont Blancu. Součástí jízdenky na lanovky je rovněž vstup na skleněnou podlahu, vyhlídka „krok do neznáma“. Odpoledne zastávka ve městečku Sion, krátký a lehký výstup na zříceninu hradu Tourbillon s nádhernými výhledy do okolí. Navečer ubytování v hotelu v okolí Vispu nebo Sionu, večeře.

4. den - snídaně, odjezd autobusem do městečka Täsch, odtud pokračování vlakem do Zermattu, jednoho z nejznámějších míst Švýcarska, které je umístěno pod masivem Matterhornu. Možnost výjezdu vlakem (zubačkou) Gornergratbahn na vrchol Gornergrat (3 089 m n. m.), odkud se otevřou nádherné výhledy na okolní čtyřtisícovky, rovněž je v horní stanici lanovky nově otevřeno interaktivní centrum, kde se lze prostřednictvím virtuální reality proletět po okolí. Během zpáteční cesty z Gornergratu je možné z vlaku vystoupit a absolvovat procházku kolem jezera Riffelsee, v jehož hladině se za krásného počasí zrcadlí Matterhorn. Alternativou (za horšího počasí) je výjezd soustavou lanovek na Klein Matterhorn (Galcier paradise) do oblasti věcného ledu. Na závěr procházka Zermattem, možnost nákupu suvenýrů apod. Návrat do  hotelu, večeře.

5.den platí pro květnové nebo červnové termíny - snídaně, nasleduje putování po stopách švýcarské gastronomie. Dopoledne exkurze v čokoládovně Cailler (s ochutnávkou), poté v sýrárně Gruyères, krátká zastávka také v centru Gruyères, výhledy do okolí od zdejšího hradu. Odpoledne rozloučení se Švýcarskem v jeho hlavním městě Bernu, procházka centrem města: medvědárium, řeka Aara, katedrála, orloj Zyttglockenturm. Odjezd ve večerních hodinách do ČR.

 5. den - platí pouze pro červnové termíny - snídně, dopoledne volný čas v horském městečku Fiesch, pro zájemce možnost výjezdu lanovkou těsně pod vrchol EGGISHORNU 2869 m n. m., výhled na Aletschý ledovec a trojici Eiger, Mönch a Jungfrau. Po obědě odjezd přes Grimselpass 2164 m n. m. k soutěsce řeky Aary, procházka soutěskou. Pokračování přes Meiringen, kde vyhasl život Sherlocka Holmese. Ve večerních hodinách krátká zastávka v Luzernu, který je světoznámý díky dřevěném mostu Kapoelbrůcke (UNESCO), dle časových možností procházka centrem. Odjezd ve večerních hodinách do ČR.

6. den - příjezd v ranních hodinách do ČR.

CENA ZAHRNUJE:
- dopravu lux.busem
- 3 x ubytování v hotelu dvoulůžkových pokojích se sociálním zařízením
- 3x snídaně
- 3x večeře
- průvodce po celou dobu zájezdu
- pojištění záruky pro případ úpadku CK
- pojištění odpovědnosti pořadatele zájezdu
CENA NEZAHRNUJE:
- oběd ve švýcarské škole / 10 CHF na osobu /
- pojištění léčebných výloh účastníků zájezdu / úraz, nemoc /
- lanovky / 220 CHF, 80 EUR/
DALŠÍ MOŽNOSTI:
- prodloužení pobytu / každý den 3000 Kč na osobu /
TERMÍNY:                                              CENA:
Po celý školní rok 2024-25                  14 500,- Kč