Norsko pro pedagogy

PROGRAM:

1.den – odjezd v ranních hodinách z ČR, přejezd Německa, večer přeprava trajektem z Rostocku do Gedseru a po přejezdu Dánska trajektem do Švédska.

2.den – vylodění v Helsingborgu, přejezd Švédska přes Göteborg do Osla a krátká zastávka – prohlídka centra, královský palác, radnice, Národní divadlo. Odjezd do Skei, ubytování.

3.den – ráno odjezd do Lillehammeru, dějiště olympijských her v roce 1994, prohlídka skokanského areálu nad městem s krásným výhledem, procházka po centru. Navečer návrat do Skei.

4.den – v časných ranních hodinách odjezd, výjezd na horu Dalsnibbu, odkud je za příznivého počasí krásný výhled na okolní horské štíty, na největší evropský ledovec Jostedalsbreen a na Geirangerfjord, následuje sjezd k nejkrásnějšímu norskému fjordu Geiranger a zastávka ve stejnojmenné malebné obci, možnost fakultativního výletu lodí po fjordu k pověstným vodopádům „Sedm sester“. Cesta pokračuje úchvatnou vyhlídkovou silnicí – „Cestou Orlů“, přeprava trajektem z Eidsdalu do Linge a dále pověstnou horskou silnicí s 11 serpentinami – „Cestou Trollů“ na vyhlídku Romsdalsfjord. Následuje údolí Romsdalen se zastávkou u jedněch z nejznámějších peřejí na řece Rauma, která si mezi horami klestí cestu do Romsdalsfjordu, ve večerních hodinách návrat do Skei.

5.den – ráno odjezd na cestu „Peera Gynta“, která zprostředkovává přírodní zážitek, se kterým byl Peer Gynt spjat – úžasný klid hor s pohádkovým světem pohoří Dovrefjell a Jotunheimen. Pěší výlet a návrat do Skei.

6.den – ráno přejezd do přístavu v Helsingborgu, přeprava trajektem do Dánska, a krátká prohlídka Kodaně – symbol města Malá mořská víla, půvabný starý přístav Nyhavn s typickými hospodami, kde žil i světoznámý pohádkář Andersen, královský zámek Amalienborg – sídlo královské rodiny, Stroget – nejdelší pěší zóna na světě s mnoha obchody a restauracemi,  ve večerních hodinách  odjezd do přístavu v Gedseru.

7.den – v noci přeprava trajektem do Rostocku, přejezd Německa, v dopoledních hodinách příjezd do ČR.

 

CENA ZAHRNUJE:

-          dopravu luxusním busem

-          4 x ubytování v pětilůžkových bungalovech /2 ložnice, kuchyně, obývací pokoj, sociální zařízení/

-          4 x trajekty mezi SRN, Dánskem a Švédskem

-          trajekty v Norsku

-          průvodce po celou dobu zájezdu

-          pojištění záruky pro případ úpadku CK

-          pojištění odpovědnosti pořadatele zájezd

 CENA NEZAHRNUJE:
  • pojištění léčebných výloh
  • vstupy

CENA:   12 500,- Kč

TERMÍN:  30.6. - 6.7.2024                  

DOPORUČENÉ KAPESNÉ: 150 NOK + 100 DKK + 20 EUR